До заходу долучилися координаторка напрямку психічного здоров'я в секторі охорони здоров'я МОЗ України Ірина Микичак, генеральна директорка Обласного центру контролю  та профілактики хвороб Любов Махота, представники профільних департаментів ХОВА, Харківської міськради, державних установ.

Учасники зустрічі обговорили питання розвитку послуг із психічного здоров'я у медичній галузі, посилення системи реабілітаційних послуг в закладах охорони здоров'я Харківської області. Сфокусувалися на організації обліку, медичного обслуговування та вакцинації внутрішньо переміщених осіб, а також плануванні заходів з підвищення обізнаності у сфері неінфекційних захворювань.

Пріоритетним завданням Регіональної координаційної ради з питань громадського здоров'я є сприяння програмам у сфері громадського здоров'я на загальнодержавному та регіональному рівнях.

У межах Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року, ухваленої Кабінетом Міністрів, Харківська область – у числі перших відпрацювала, ухвалила та затвердила відповідний план заходів на регіональному рівні.

Також Харківська область – серед лідерів у реалізації глобальної програми ВООЗ MhGap, яка спрямована на покращення доступу до послуг з охорони психічного здоров'я шляхом залучення медичних працівників первинної ланки. Загалом в області підготовку за MhGap пройшли понад 5400 фахівців сімейної медицини..
Учасники зустрічі приділили окрему увагу питанню проведення лабораторно-інструментального контролю умов перебування учнів у підземних закладах освіти Харківської області.

У межах підготовки до 2025/2026 навчального року у 17 громадах області, де планується навчання у змішаному форматі для 54 135 учнів у 229 закладах загальної середньої освіти, триває проведення комплексних лабораторно-інструментальних досліджень у захисних укриттях відповідно до вимог чинного Санітарного регламенту. Уповноважені підрозділи громад області та заклади загальної середньої освіти наразі продовжують вживати всіх необхідних заходів для забезпечення належних умов перебування учнів у захисних укриттях. Контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог у підземних приміщеннях закладів освіти здійснюється медичними працівниками на місцях у взаємодії з установами державного санітарного нагляду.

За матеріалами Харківської ОВА.

Хочете першими знати про зміни та оновлення в законодавстві?
Хочете з перших уст дізнаватися про роботу Верховної Ради та окремих депутатів?

Підписуйтеся на

фейсбук-сторінку «Голосу України»,

де ми розміщуємо найактуальнішу офіційну інформацію.